top of page
  • Writer's pictureElif Adali

Phuket - Song Praek Rafting

Updated: Jan 20, 2019


Phuket'te Koh Phi Phi turunda aradığımızı bulamayınca (yazıyı okumak için tıkla) farklı birşeyler yapalım dedik. James Bond Island turumuzu iptal edip aksiyon dolu bir gün geçirelim diyerek Rafting kampına gitmeye karar verdik. Song Praek Rafting kampı Phang Nga bölgesinde yer alıyor ve Phuket'ten ortalama 1.5 saatlik bir uzaklıkta. Turu rehberimiz Dee aracılığıyla organize ettik. Normalde turun fiyatı 3200 Baht ancak biz indirimli olarak kişi başı 2000 Baht verdik. Dee'nin iletişim bilgileri için bana buradan mesaj atmanız yeterli :)

Gelelim tura. Gün boyunca türlü türlü aksiyon içeren aktivite sizi bekliyor. Rafting, Zipline, Atv, Elephant Safari, Monkey Cave ve Yağmur ormanı ziyareti. Sabah 9'a doğru bizi otelimizden alarak yola koyulduk. Phang Nga yemyeşil bir bölge, bir yerden sonra ormanın içinden daracık yollardan gidiyorsunuz. Yolculuk bile eğlenceliydi. İlk iş Rafting'le başladık. Daha önce hiç yapmamıştım. 4 kişi + 2 görevli olarak şişme bota bindik. Siz sadece oturuyorsunuz görevliler kullanıyor. 20-30 bot aynı anda nehire bırakılıyor. 5 km boyunca, yaklaşık yarım saat, rafting yaptık. Bayağı da heyecanlıydı. Aksiyona doyamayanlara ek ücret karşılığında 7km'lik ve 9km'lik parkurlar da mevcut.

Sırada Zipline vardı. Sizi bir ipe bağlayıp tepeden itiyorlar. Kısa da olsa gayet eğlenceliydi :)

Öğle yemeği sonrası Elephant Safari'ye geçtik. Bu kısmı pek sevmedim. Fillere çok üzüldüm. Eminim ki tepelerinde bizi taşımaktan çok da memnun değillerdir :( Elephant Safarisiz turlar da mevcut.

En son olarak ATV turu yaptık. Herkese bir Atv verip dağ bayır yarım saat off road ATV kullanıyorsunuz. Bayağı eğlenceliydi. İsterseniz ek ücret karşılığında süreyi de uzatabilirsiniz.

Sırada kampın dışında yer alan Wat Suwan Khuha tapınağı var. Tapınakta bol bol maymun dolaşıyor onları besleyi sevebilirsiniz :)

Son olarak Sa Nang Monora Waterfall'ı görmeye gittik. Küçük bir yağmur ormanı ve içindeki şelaleleri görmek çok güzeldi.

Genel olarak çok sevdik bu turu. Doğanın içinde çok keyifli bir gün geçirdik, kesinlikle tavsiye ederim :)

Phuket gezi notları için tıkla.

Phuket sayfasına dönmek için tıkla.Comments


bottom of page